ELTECHNIK Chrudim

prodej elektronických součástek, servis elektroniky, repase baterií

Repase Li-Ion baterií do elektrokol a golfových vozíků

ukázka vnitřku jedné z mnoha baterií elektrokolBaterie v elektrokole má za úkol dodávat dostatek energie pro motor a to stabilně a dlouhodobě. Je nutné dosáhnout vysoké kapacity a dostatečně vysokých výstupních proudů. Rovnice je jednoduchá. Čím větší kapacita, tím delší dojezd jedno nabití. Pro tyto baterie neplatí takové omezení velikosti jako u AKU nářadí, které musí být rozumně malé pro snadnou manipulaci. Vysoké kapacity se v tomto případě dosáhne sérioparalelním řazením článků. Tedy paralelním zapojením článků (nejčastěji 3-6) a následné zapojení několika těchto sestav do série. Ve výsledku se tím dosáhne 3-6 násobné kapacity jednotlivého článku. Například z článků s kapacitou 2Ah vznikne baterie v výslednou kapacitou 6-12Ah. Paralelním zapojením článků se stejně i zvyšuje výstupní proud. Toho se využívá, protože potom lze použít články s vysokou kapacitou, ale jen se středně velkým výstupním proudem 15-20A na článek.  Nemusí jít tedy o nejvýkonnější články, které jsou dražší a je jich i dlouhodobě nedostatek na trhu. Baterie do elektrokol a golfových vozíků potom jsou poměrně veliké, aby se do nich uložil co nejvyšší počet článků.

Pro repase baterií do elektrokol, golfových vozíků a podobných aplikací máme osvědčené články Sony, Panasonic či Sanyo.

Ceny repasí těchto Li-Ion baterií naceníme vždy individuálně po otevření baterie a jejím prozkoumání. Kromě vlastní baterie k repasi je nezbytné dodat i nabíječku pro testování.

Repase Li-Ion baterií do elektrokol a vozíků trvají déle, než repase ostatních baterií. Je to způsobeno rychlostí nabíjení a vybíjení baterie při testování - baterie mají vysokou kapacitu, která se dlouho nabíjí a samozřejmě i dlouhou dobu i vybíjí. Tento proces nelze urychlit. Navíc některé z nabíječek nabíjí malým proudem a tedy i pomalu. Také elektronika v baterii má omezení na maximální výstupní proud.

Omezení prodejny dle nařízení vlády

Prodejna je uzavřena z nařízení vládyJe umožněn pouze výdej předem připravených objednávek předem učiněných telefonicky nebo e-mailem, dále výdejním oknem umožňujeme příjem a výdej zakázek pro servis.

VÍCE INFO ZDE

 

Jsme na facebooku

ELTECHNIK na facebooku

ELTECHNIK na facebooku

přidejte si nás a nepřijdete o aktuality

 

Naše další weby a činnosti: www.repase-baterii.cz

design: www.stigro.cz

Copyright © 2018-2019. All Rights Reserved.

Upozornění:

Tento web používá cookies pro zajištění funkčnosti webu. Pokud s jejich použitím nesouhlasíte, můžete jejich použití vypnout v nastavení Vašeho prohlížeče.